Проклята поляна: на кого полює грім?

 Містичні місця Житомирщини





Саме тут при кожній негоді грім обов‘язково влучає у землю. Місцеві нерідко бачать світловий стовп, який немов виринає із землі. Переповідають, ніби саме сюди часто прилітають інопланетні прибульці. Телепатичним шляхом вони застерігають місцевих мешканців від прогулянок проклятою поляною. Ті, хто входили у контакт з інопланетними добродіями, охоче діляться деталями мовчазної бесіди…

 Але ж всьому є наукове пояснення! Що відбувається насправді? Хто і чому розгнівав небеса?

Де зависають інопланетяни?

Лісова галявина, що притягує блискавки та інопланетних туристів, знаходиться неподалік від Житомира, біля села Купище. Його мешканці прозвали цю місцину Громовищем. 

Аномальна зона впливає не лише на географічну назву, а й на стан людей, які її відвідують. Туристи скаржаться на різкі негативні зміни самопочуття. Прискорений пульс, пригніченість, головний біль та панічні атаки стають зловісними супутниками під час прогулянки громовою поляною. Місцеві взагалі обходять цю галявину стороною, бо неодноразово бачили на ній гуманоїдів. Окрім того, стовпи світла, що немов підземні прожектори б‘ють у небо та світлові диски, які зависають над поляною, тут не рідкісні явища. Селяни не приховують: вже неодноразово вступали у контакт з інопланетянами. Гості з космосу застерігають людей від прогулянок громовою галявиною. Небезпека все ще ховається під землею у вигляді мін часів ІІ світової.

Чи то слова прибульців взяли на віру, чи то спрацював якийсь інший фактор, але поляну огородили.

Хоч оповідки про турботливих гуманоїдів розважають публіку, реальна історія цього місця набагато цікавіша…

Правда завжди страшніша

На цій землі нічого не росте. Воно й не дивно! Дуже часто у  цю галявину влучають блискавки. І це — питання, яке варто дослідити. Одним із вчених, що брався розкривати таємниці Громовища, став фахівець з біолокації.

Експерт виявив невідомі випромінювання у ґрунті, де за словами очевидців сідали інопланетні кораблі. Радіуси цих зон сягають 4 м. На вказаних ділянках випромінювання розходиться від центру до країв.

Інші науковці залишали на цих ділянках ємності з живими організмами. Протягом тривалого часу з ними нічого негативного, чи дивного не відбувалося.

Але, чому саме житомирська галявина, немов магніт, притягує до себе грім і блискавки — нікому з‘ясувати не вдалося. Вчені прийшли до висновку, що ця лісова ділянка є анамальною зоною, утвореною через складні геофізичні процеси. Варто зазначити: про це знали й прадавні люди.

Багато сотень років тому

Наприкінці 90-х рр. група молодих людей вирушила з незвичайною експедицією. Вони воліли знайти могили невідомих солдатів. Пошуки привели їх саме до Громовища. Таке інколи трапляється: вони шукали кістки, а знайшли старовинні гроші. Тож друзі засмутилися та вирішили обміняти цей брухт на щось краще — на пляшку самогону. Таку угоду їм запропонував той ще чорт на ім‘я Микола Большаков. За 5 мідних артефактів він погодився дати 1 л горілки. Можливо, саме після цього випадку молоді шукачі кісток вступили у контакт з інопланетянами…

Большаков був лікарем, але не пошкодував часу, аби дізнатися більше про отриману незвичайну платню. З цим чоловік звернувся до Коростенського краєзнавчого музею. Старовинними мідняками виявилися надзвичайно рідкісні монети. Частина грошей належала Римській Імперії, частина — Боспорському царству (яке знаходилося на території Криму в період з І століття до н. е. до IV н. е.). Як ці монети потрапили до Полісся — до сьогодні лишається загадкою.

Так на аномальній поляні розпочалися розкопки. Щоправда, з невідомих причин вони довго не тривали. Все ж, історикам вдалося знайти унікальні артефакти. Як виявилося, на громовій галявині колись знаходився язичницький храм. Його руїни представляють собою монолітні кам‘яні блоки, Кожен з них мав чималі розміри — 6х8 м. Там же знайшли бронзову статую невідомого ідола та кам‘яні брили з написами на невизначеній мові. Всі ці артефакти були вивезені. З того часу розкопки більше не проводилися.

Вчені вважають, що на території Громовища ще задовго до появи Київської Русі існувала інша високорозвинена держава. Є також припущення, що аномальна галявина була капищем Перуна, чи іншого бога-громовержця.

Так звідки ж той грім?!

Про те, з чим не можуть розібратися науковці, добре знають старі люди. Місцева легенда розповідає про розкішний маєток, який раніше розташовувався на території Громовища. Його господар був казково багатим і пекельно жорстоким. Більше за гроші полюбляв він знущатися над кріпаками. Для кожної нової жертви він вигадував дедалі страшніші тортури. Ніхто після таких ігор не лишався живим.

Але одного разу він натрапив не на ту »ляльку». Помираючи страшною смертю, дівчина прокляла свого ката. Її помстою став грім, який спалив жорстокого пана та все його майно.

Події цієї історії детально описані в Оповіданні «Проклята поляна», яке увійшло до антології «Моторошні легенди українського потойбіччя».


Тож, бережіть себе, бережіть свою історію та знайомтеся з нею через унікальні місця Батьківщини.


Автор: Юлія Мостова

Комментарии

  1. Дуже цікаво! Дійсно, історія - це частка нашої Души, яку ми потрібні берегти та шанувати.

    ОтветитьУдалить
  2. Це справдi дуже цiкаво

    ОтветитьУдалить

Отправить комментарий

Популярные сообщения из этого блога

Без кого мы остались: необычные вымершие животные

Живая природа: чем растения похожи на людей?

Юпитер: загадки потухшего Солнца