Як це було? Страшний драйв “Winter Energy”-2019



Оце так-так! Крута гулянка “Winter Energy” завершила цю осінь. Прикро, що декого там не було ;) Страшний драйв готичної електронної музики поглинув листопад. Хто ж там гоцав? Чому слід ходити на такі заходи?

Це по-перше…
Вже доволі довго в Києві не проходило шумних готичних заходів. Здається, андеґраунд досі не оговтався від економічної кризи, з якою зіштовхнулась Україна ще у 2014-му році. З іншого боку похмура романтика поступово втрачала свою популярність. Та останнім часом готичне знову почало вдиратися в моду. Здається, що адепти цієї субкультури вже встигли вивчитися, влаштуватися на роботу та сподобатися працедавцям. Тож, геть краватки: тепер знову можна натягати шипасті нашийники! Але повернемося до нашої гулянки.
Тож, “Winter Energy”.
Цей фест відбувся вже вдруге. Вперше він проводився ще у 2010-му році. Організатором події є журнал “Gothica” та його головний редактор Андрій Featon. Після успішного проведення літнього “Energy Open Eyre” організатори вирішили влаштувати зимовий фестиваль готичної електронщини. Але не дивлячись на вдалий старт, від “Winter Energy” довелось відмовитись аж на 9 років. Чому ж саме зараз “Winter Energy” знову відкрив свої двері?
На думку організатора Андрія Featon, саме зараз готична субкультура починає стрімко відроджуватися. Про це свідчить зацікавленість аудиторії. На щастя, досі існує чимало некромантів, готових воскресити померлу, але невмирущу готику. Деякі з них виступили на цьогорічному “Winter Energy”.

Як це було?
Тож, фестиваль пройшов в арт-клубі «Теплий Ламповий». Не дивлячись на різноманіття форматів, у тусовці клуб сприймається здебільшого як андеґраундний заклад. Такі місця публіка звикла бачити доволі занедбаними. Зламані стільці та дірява підлога нерідко ставали атрибутами неформальних вечірок. Проте, «Теплий Ламповий» порадував атмосферою та станом, який не принижує відвідувачів. Якщо порівнювати зі славнозвісним «Леніним»...


То «Теплий Ламповий» — це «Carnegie Hall» для металістів-початківців. Та й столи в ньому були значно чистішими, ніж в перехваленому «Bingo».
Крім того, заклад пропонує якісні напої. На жаль, чарки гарячої крові там не знайшлося, тому довелось пити глінтвейн. Трохи прикро, що на барі нема смаколиків до напоїв. Глінтвейн, запитий «Викруткою», хотілось чимось, але не кимось закусити.
Звук зі сцени був прийнятним.

Що це було?!
Саме таке питання у мене виникло після прослуховування хедлайнера. Проте, все по черзі...
Народу в клубі було доволі багато. Щоправда, значна кількість людей підтяглась лише на хеда.
Першим виступив гурт WAHOMO.


Колектив грав доволі цікаву музику. Її родзинкою став етнічний спів фронтвумен. Голос цієї дівчини створював незвичайну атмосферу, відсилаючи чи то до друїдів, чи то в Яремче. Але на жаль магія зникала між піснями. Вокалістка намагалась спілкуватися з публікою, що є безумовним плюсом, але їй не вистачало трохи впевненості та сміливості, щоб стати справжньою фронтвумен. Як то кажуть, якщо граєш hardcore, мусиш мати hardcore. Щоправда, ця група грає індустріальний postfolk rock, але ж вислів є фігуральним... Хоча в цілому виступ був цікавим. Можливо, мої слова мимоволі образять співачку, та вона задасть жару на сцені! 👿
Другими на черзі були музики з Pr3gnant Whor3. Цей гурт грає індустріальний метал та дуже гучно скримить. Слід зазначити, що вокаліст був доволі колоритним.
Після того, як Pr3gnant Whor3 на всіх нагарчали, на сцені з’явився гість з Росії — “HOLOCODER”. Фронтмен виступав сам, без музикантів.


Це трохи незвично як для рок-андеґраунду, хоча його зрозуміти можна. Поки збереш всіх на репетицію, хочеться стати One Man Band. Вокаліст про усяк випадок не забував нагадувати зі сцени, що любить Київ. Але загалом, виступ був динамічний та веселий. Всі танцювали... 😊


Після настав час хедлайнера. На цей раз ним був гурт Brighter Death Now — дивовижний колектив зі Швеції. Їхня музика вражає, вона просто не для вух! Годі шукати мелодію в цьому електричному шумі. Brighter Death Now — це мистецтво хаосу та атмосфера постапокаліпсису. Щоб насолодитися творчістю Brighter Death Now, треба зловити його контекст. Яким сачком ви будете це робити — індивідуальна справа. Звичайно, чимало людей може критикувати цю групу, проте основна частина публіки “Winter Energy”-2019 прийшла саме заради Brighter Death Now.


Але наприкінці основної програми подія не завершилась. Після опівночі почалась шалена дискотека.
В цілому фестиваль пройшов дуже по готичному позитивно. Кожен артист приніс певний індивідуальний елемент для створення крутої атмосфери.
Без сумнівів, такі гурти, концерти та клуби дуже потрібні. Тож, нехай розвиваються та довершуються!

Автор: Юлія Мостова

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

Без кого мы остались: необычные вымершие животные

Живая природа: чем растения похожи на людей?

Юпитер: загадки потухшего Солнца